Rehberlik » ZAMAN TASARRUFU VE EĞİTİM İŞBİRLİĞİ

ZAMAN TASARRUFU VE EĞİTİM İŞBİRLİĞİ

Zaman Tasarrufu ve Eğitim İşbirliği

     Her yanımızın sınavlarla çevrilmiş olduğu bu hayatta artık zamandan tasarruf etmek bizim için en büyük etkendir. Sınavlara hazırlık aşamasında zaman bizler için çok önemli, zamanı boşa harcamak değil akılcı kullanmak gerekir.

     Eğitim ve sınav yolculuğumuz boyunca sürekli kürek çekip istediğimiz hedef ulaşamamak bizlerin karşılaşacağı en kötü durumdur. Bu durumla karşılaşma ihtimalini en aza düşürmek; daha çok soru çözmek ve daha çok konu tekrar etmekle mümkündür. Bu yüzden öncelikli adımımız zamanı iyi kullanmayı bilmektir. 

     Sınıf ortamında bu başarıyı yakalamak çok mümkün değildir. Sınıf ortamında bir derste en fazla beş soru çözülebilirken özel derste bu soru sayısı an az ikiye katlanabilir. Anlamadığımız konular üzerinde yoğunlaşmak gerekir, bu da ancak konu odaklı olarak verilecek bireysel özel dersle sağlanabilir. Sınıf ortamında dört ile sekiz saat arasında öğrenilebilecek konuyu özel ders, daha ayrıntılı olarak iki saatte öğrenme imkanı sunar. Sınıf ortamında hocalar, sınıftaki herkese yönelik genel bir ders vermek zorundadır ama bireysel derste hangi konuyu istersen öğretmen onu anlatır. Yolun sonunda elimizde hiçbir şeyin olmamasını göze alamıyorsak alanında uzman, sadece sana özel ders yapmakla ve senin eğitimini önemsemekle yükümlü bir öğretmenle derslere ve sınavlara hazırlık bizler için var olan en avantajlı yöntemdir. Amaç, senin çıkabileceğin en üst seviyeye çıkman ve her konuyla ilgili soru işaretlerini azaltmandır, özel derste.

     Özel ders ile öğrenci hem zamanda tasarruf etmiş olur hem de öğrenmek için daha fazla zamana sahip olur. Daha çok başarı ve istenilen hedefe ulaşmada bütün engelleri kaldırmak için zaman tasarrufu ve eğitim işbirliğine evet…

       zaman tasarrufu+eğitim=Bireysel ders

                                                                                           Bireysel Ders Eğitim Rehberlik

Anasayfa | Rehberlik | Haberler
Özel matematik dersi - Özel fizik dersi - Özel geometri dersi - Özel biyoloji dersi - SBS'ye hazırlık dersleri - LYS ve YGS'ye hazırlık dersleri