Rehberlik » BAŞARIYA İLK ADIM...

BAŞARIYA İLK ADIM...

“başarmayı başarmak”

Başarı bir sonuçtan çok, yaşanılan zaman dilimleri içinde gidilen yoldur. Önemli olan bulunduğumuz yer değil, oraya gidebilmek için sarf ettiğimiz çaba, kurduğumuz hayaller,üzerinde çalıştığımız projelerdir. Ve belki de gerçekleşmesini beklediğimiz hedefler…

            Başarı yolculuğuna çıktığınızda hepiniz kendi bilet ücretinizi kendiniz ödersiniz. Anne-babanız veya öğretmenleriniz sizin yerinize öğrenemez, sizin yerinize gece yarılarına kadar oturup ders çalışamaz, sizin yerinize okula veya dershaneye gidemezler. Özel dersleri sizin yerinize alamazlar. Onların görevi kenarda durup size destek vermek ve engelleri mümkün olduğu kadar azaltmaktır.

  • Neden insanlar başarıya ulaşmak için çabalar?
  • İnsandan insana değişen başarı ne demektir?
  • Başarmak, başarabilirim demek, başardım diyebilmek çok mu zor?

Başarmayı öğrenmek, başarıya ulaşabileceğimiz yolları ve bunları hayatımıza nasıl uyarlayabileceğimizi bilmektir. BAŞARMAYI öğrenmek BAŞARABİLECEĞİNE inanmanın ilk adımıdır. Başarıya ulaşmanın ikinci adımı ise tamamen KARARLI ve HEDEFLİ olmanızdır.

Evrende hiçbir şey aynı değildir. Sizin hikayenizde bir başkasıyla aynı olmayacak! Onu siz, kendi başınıza yaratacaksınız. Söylenen tavsiyeler, okunan kitaplar sizler için birer pusuladır. Size doğru yönü gösterir ama hiçbir yere götürmez. Sizi o yöne götürecek olan şey sadece ve sadece kendi ayaklarınızdır.

 

“Hayatta ne istediğinize karar verin, kalkın ve başarana kadar asla vazgeçmeyin.”

Anasayfa | Rehberlik | Haberler
Özel matematik dersi - Özel fizik dersi - Özel geometri dersi - Özel biyoloji dersi - SBS'ye hazırlık dersleri - LYS ve YGS'ye hazırlık dersleri